Fikri Mülkiyet Hukuku

Yavuz Uyanık Avukatlık Ortaklığı Fikri Mülkiyet Departmanı, yerel ve uluslararası fikri mülkiyet uyuşmazlıkları çerçevesinde zengin bir deneyime sahiptir. Hizmet verdiğimiz müvekkillerimiz farklı alanlarda faaliyet göstermekte olduğundan, uzmanlığımız çok çeşitli sektörleri kapsamaktadır.

Fikri mülkiyet hakları alanındaki derin bilgi birikimimiz ve deneyimimiz sayesinde fikri mülkiyet haklarının tescili, uygulaması ve korunması, lisans sözleşmeleri, mali hakların devri, düzenleyici işlemler, uyuşmazlıklar ve ihlaller dahil olmak üzere, farklı fikri mülkiyet hukuku uyuşmazlıklarında hizmet sağlamaktayız. Fikri mülkiyet hukuku departmanımız, alanındaki mevzuat değişiklilerini ve uluslararası mevzuat çalışmalarını, sektörel yenilikleri yakından takip eden, saygın avukatlardan oluşmaktadır.

Ekibimiz, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde takip edilen görüş sunma ve itiraz prosedürlerinde emsal niteliğinde başarı kazanmanın yanı sıra; aynı zamanda marka başvuruları gerçekleştirmekte ve müvekkillerimizi ilgili hukuki düzenlemeler çerçevesinde yönlendirmektedir.