Çetin Mert Yavuz

Çetin Mert Yavuz

Ortak

Biography

Çetin Mert Yavuz, Yavuz Uyanık Avukatlık Ortaklığı'nın kıdemli ortağı ve Şirketler Hukuku ve Sözleşmeler Departmanı'nın lideridir. Yerli ve yabancı müvekkillere, özellikle şirketler hukuku, rekabet hukuku, uyuşmazlıkların çözümü ve spor hukuku alanları ile ilgili meselelerde geniş yelpazede danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çetin Mert Yavuz’un aktif çalışma alanları arasında özellikle şirketlerin birleşme, devralma ve yeniden yapılandırma işlemlerinin gerçekleştirilmesi, hisse devri, sermaye artırımı, azaltımı ve tasfiye süreçlerinin yürütülmesi ve çeşitli ticari sözleşmelerin hazırlanması ve müzakeresi yer almaktadır.

Çetin Mert Yavuz, müvekkillerimize tüm uzmanlığıyla hukuki danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Çetin Mert Yavuz, şirketlerin kuruluş işlemleri ve mevzuat uyum süreçlerine yönelik hukuki destek sağlamanın yanı sıra, regüle olan ve olmayan piyasalarda faaliyet gösteren müvekkil şirketlere günlük bazda hukuki görüş vermektedir.

Çetin Mert Yavuz, ticaret hukuku deneyimi ve uzmanlığının yanında, spor hukuku ile ilgili her türlü meselede müvekkillere ulusal ve uluslararası çapta hukuki destek sağlamaktadır. Çetin Mert Yavuz, 2016-2019 yılları arasında ise Türkiye Futbol Federasyonu Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda hakem olarak görev yapmıştır.

Çetin Mert Yavuz, Yavuz & Uyanık’a ortak olarak katılmadan önce, Türkiye Futbol Federasyonu’nda kurum içi hukuk müşaviri olarak görev yapmıştır. 2006 yılından bu yana İstanbul Barosu üyesidir.

Uzmanlık Alanları:

  • Şirketler ve Sözleşmeler Hukuku

 

Eğitim:

Galatasaray Üniversitesi

Diller:

  • İngilizce
  • Fransızca