Kazım Yiğit Akalın

Kıdemli Ortak

Kazım Yiğit Akalın, büromuzun kıdemli ortağı ve Ceza Hukuku departmanının lideridir. Dava takibinde deneyimli bir avukat olan Kazım Yiğit Akalın, 2005 yılından beri İstanbul Barosu üyesidir. Yıllara dayanan deneyimi ve bilgisi sayesinde, yerel ve uluslararası şirketler ve bireyler de dahil olmak üzere, çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren müvekkillerimizi temsil etmektedir.

Kazım Yiğit Akalın’ın hukuki destek verdiği alanlar oldukça çeşitli olup, özellikle ceza hukuku ve idari yaptırımlar alanlarında uzmanlaşmıştır. Ceza Hukuku alanındaki geniş birikimi sayesinde müvekkillerimize; şirket yöneticilerinin cezai sorumluluğu, rekabet anlaşmazlıkları, şirket pay sahipliği ihtilafları, ulusal ve uluslararası boyutlarda organize suçlar, dolandırıcılık ve sahtecilik, beyaz yaka suçları, hakaret suçları, vergi kaçakçılığı ve çevre suçları gibi çeşitli konularda hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti sağlamaktadır.

Kazım Yiğit Akalın son yıllarda “aradaki adam saldırısı” (man-in-the-middle attack), kimlik avı saldırıları, bilişim suçları ve gizlilik ihlalleri gibi siber suç konularına da odaklanmıştır. Cezai soruşturma ve kovuşturmaları takip etmenin yanı sıra, sahadaki deneyimi ve uluslararası ortaklıkları sayesinde, dolandırıcılık sonucu çalınan paranın iadesiyle de ilgilenmektedir.

Kazım Yiğit Akalın büromuza 2015 yılında katılmıştır. Kariyerine Türkiye’de önde gelen bir inşaat firmasında hukuk müşaviri olarak başlayan Kazım Yiğit Akalın, devamında yedi yıl boyunca önde gelen bir hukuk bürosunda avukat olarak çalışmıştır. Türk Ceza Hukuku Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Kazım Yiğit Akalın, ayrıca Uluslararası Barolar Birliği (IBA) üyesidir.


eğitim

  • İstanbul Üniversitesi

diller

İngilizce

uzmanlık alanları

  • Ceza Hukuku
  • Gayrimenkul ve Kira Hukuku
  • Sermaye Piyasası - Ceza Hukuku
  • Ticaret ve Şirketler Hukuku