Hakkımızda

Hukukun tüm alanlarında hizmet veren ve köklü bir hukuk bürosu olan Yavuz&Uyanık, yerli ve uluslararası müvekkillerinin Türkiye'de faaliyette bulundukları süre boyunca karşılaşabilecekleri her türlü hukuki hizmeti en yüksek kalitede vermektedir. Sigorta, dava takibi, ceza hukuku ve iş hukuku alanlarındaki çalışmalarında uzmanlaşmış olan Yavuz&Uyanık Hukuk Bürosu, uyuşmazlık alanında önde gelen hukuk bürolarından birisidir. 

Türkiye çapındaki geniş ağımız sayesinde, her türlü hukuki uyuşmazlıkta kusursuz hizmet sunmaktayız. Uluslararası alanda da başarılı bir faaliyet göstermemizi sağlayan, farklı dillerde akıcı bir şekilde konuşan 60'dan fazla avukat, 100'den fazla çalışanımız ile 155'ten fazla ulusal temsilcimiz bulunmaktadır.

Tüm hukuki uyuşmazlıkları piyasaya uygun, ticari ve yenilikçi açıdan ele alarak çözümler sunarız. Müvekkillerimiz hukuki uyuşmazlıklarının, Yavuz&Uyanık tarafından titiz ve çözüm odaklı bir anlayışla çözüme kavuşacağından emin olur. Uzun yıllardır ilişkimizin devam ettiği müvekkillerimizin sayısı, hukuk büromuzun müvekkil ilişkilerine verdiği değerin en büyük kanıtıdır.  

Firmamızın İstanbul'daki ve ulusal çaptaki prestiji göz önüne alındığında, bünyemizde Türkiye'nin en iyi hukukçularını barındırıyoruz. İşlerine gerçekten tutkuyla bağlı olan, mevzuat ve piyasa değişikliğinin ön saflarında yer alan ve sürekli olarak en iyi hukuk hizmetini sunmaya çalışan avukatlarımızla hukukun her alanında hizmet vermeye devam ediyoruz. 

2005

2005 yılında kurucu ortaklar Mehmet Selim Yavuz ve Murat Uyanık tarafından kurulan, Ticaret ve İş Hukuku alanlarında dava takibi ile butik olarak yola çıkan hukuk büromuz, yıllar boyunca önemli bir dönüşüm geçirmiş; 2012 yılında Çetin Mert Yavuz’un kıdemli ortak olarak aramıza katılmasıyla genişlemiştir. 

2010

2010 yılında Ankara merkezli Vergi ve İdare Hukuku alanlarında çalışan bir hukuk bürosu ile birleşmemiz, hukuk büromuzun uzmanlık alanını genişletmeye yönelik bir sonraki adımı olmuştur.

2012

2012 yılında Çetin Mert Yavuz, Türkiye Futbol Federasyonu’nda uzun yıllar hukuk danışmanlığı yaptıktan sonra hukuk büromuza; Şirketler Hukuku, Sözleşmeler ve Birleşme/Devralma Departmanı lideri kıdemli ortak olarak katılmıştır. Bugün danışmanlık ekibimiz birçoğu uluslararası firmalarda çalışmış, son derece deneyimli avukatlar ve danışmanlardan oluşmaktadır.

2015

Deniz Akalın, Fikri Mülkiyet ve Bilişim Hukuku ile ilgilenen saygın bir hukuk bürosunda ortak olarak çalıştıktan sonra, 2015 yılında hukuk büromuza katılmış ve Fikri Mülkiyet Departmanı’nı kurmuştur.

2018

Sigorta hukuku alanında önemli tecrübelere sahip olan Can Hasan Yılgür, 2012 yılında hukuk büromuz bünyesine katılmış ve 2018 yılında ortak olmuştur.
60+

avukat

/tr/ekibimiz/
100+

çalışan

/tr/hakkimizda/
155+

iş ortağı

/tr/uzmanliklar/

Bültenimize abone olun!

Haber ve yayınlarımız hakkında güncel kalmak için e-posta adresinizi bırakınız.