Hakkımızda

Hukukun tüm alanlarında hizmet veren köklü bir hukuk bürosu olan Yavuz & Uyanık & Akalın, yerli ve uluslararası müvekkillerinin Türkiye’de faaliyette bulundukları süre boyunca karşılaşabilecekleri her türlü hukuki konuda en yüksek kalitede hizmet vermektedir. Özellikle sigorta,  dava takibi, ceza hukuku ve iş hukuku alanlarındaki çalışmalarıyla tanınmış olan Yavuz & Uyanık & Akalın, uyuşmazlık çözümü alanında ülkenin önde gelen hukuk bürolarından birisidir. 

Türkiye çapındaki geniş ağımız sayesinde, her türlü hukuki uyuşmazlıkta kusursuz hizmet sunmaktayız. Ulusal ve uluslararası konularda başarılı bir şekilde faaliyet göstermemizi sağlayan birçoğu farklı dillerde akıcı bir şekilde konuşan 50’den fazla avukat, 70’den fazla çalışanımız ile 155’ten fazla ulusal temsilcimiz bulunmaktadır.

Mevzuat, piyasa ve müvekkillerimizin hedeflerine eksiksiz bir şekilde hakim olmamız, yenilikçi ve ticari olarak uygun çözümler sunmamızı sağlamaktadır. Hukuki sorunlarının Yavuz & Uyanık & Akalın tarafından titiz ve çözüm odaklı bir anlayışla ele alınacağına emin olan ve uzun yıllardır bizimle çalışmaya devam eden müvekkillerimizin sayısı, hukuk büromuzun müvekkil ilişkilerine verdiği değerin en büyük kanıtıdır.  

Hukuk büromuzun İstanbul ve ulusal düzeydeki saygınlığı, müvekkillere en iyi hukuki hizmeti sunmak için titiz bir şekilde çalışan Türkiye’nin en yetenekli hukukçularının ilgisini çekmektedir. Avukatlarımızdan bazıları ise, düzenli olarak kendi alanlarında bilirkişi olarak görev almaktadır.

2005

2005 yılında kurucu ortaklar Mehmet Selim Yavuz ve Murat Uyanık tarafından kurulan, Ticaret ve İş Hukuku alanlarında dava takibi ile butik olarak yola çıkan hukuk büromuz, yıllar boyunca önemli bir dönüşüm geçirmiş; 2012 yılında Çetin Mert Yavuz’un 2015 yılında ise Kazım Yiğit Akalın’ın kıdemli ortaklar olarak aramıza katılmasıyla genişlemiştir. Bugün itibariyle ikisi kurucu olmak üzere dört kıdemli ortağımız vardır.

2010

2010 yılında Ankara merkezli vergi ve idare hukuku alanlarında çalışan bir hukuk bürosu ile birleşmemiz, hukuk büromuzun uzmanlık alanını genişletmeye yönelik bir sonraki adımı olmuştur.

2012

2012 yılında Çetin Mert Yavuz, Türkiye Futbol Federasyonu’nda uzun yıllar hukuk danışmanlığı yaptıktan sonra hukuk büromuza Şirketler Hukuku, Sözleşmeler ve Birleşme/Devralma Departmanı lideri kıdemli ortak olarak katılmıştır. Bugün danışmanlık ekibimiz birçoğu uluslararası firmalarda çalışmış, son derece deneyimli avukatlar ve danışmanlardan oluşmaktadır.

2015

Ceza hukuku alanında faaliyet gösteren Türkiye’nin en saygın avukatlarından Kazım Yiğit Akalın, 2015 yılında Ceza Hukuku ve Dava Takibi Departmanı’nı kurarak hukuk büromuzun bir parçası olmuştur. Süratle gelişen ekibi sayesinde Ceza Hukuku ve Dava Takibi hukuk büromuzun en güçlü faaliyet alanlarından biri haline gelmiştir. Bugün, kıdemli ortağımız Kazım Yiğit Akalın ve ekibi, özel hukuk ve ceza hukukunun sunduğu tüm araçları verimli ve çok boyutlu bir şekilde birleştirerek karmaşık uyuşmazlıklarda kamuoyunca tanınmış ulusal ve uluslararası müvekkillere hizmet vermektedir.

Deniz Akalın, fikri mülkiyet ve bilişim hukuku ile ilgilenen saygın bir hukuk bürosunda ortak olarak çalıştıktan sonra 2015 yılında hukuk büromuza katılmış ve Fikri Mülkiyet Departmanı’nı kurmuştur.

2018

Sigorta hukuku alanında önemli tecrübelere sahip olan Can Hasan Yılgür, 2012 yılında hukuk büromuz bünyesine katılmış ve 2018 yılında ortak olmuştur.
Yıllar içerisinde hukuk büromuzun atmış olduğu bu adımlar sunabileceğimiz hizmetlerin çeşitliliğini ve uzmanlığımızı önemli derecede artırmıştır. Bugün ülke genelinde çok sayıda müvekkilimize hukuki hizmet sağlamakta ve uyuşmazlık çözümünde (ticaret hukuku, ceza hukuku, iş hukuku ve sigorta hukuku alanlarında) “alanının en iyisi” olarak kabul edilmekteyiz.

Deneyim & Başarılarımız

50+

avukat

155+

iş ortağı

70+

çalışan