Fikri Mülkiyet

Hukuk büromuzun Fikri Mülkiyet departmanı, yerel ve uluslararası fikri mülkiyet uyuşmazlıkları çerçevesinde zengin bir deneyime sahiptir. Hizmet verdiğimiz müvekkillerimiz farklı alanlarda faaliyet göstermekte olduğundan, uzmanlığımız çok çeşitli sektörleri kapsamaktadır.

Fikri mülkiyet hakları alanındaki derin bilgi birikimimiz ve deneyimimiz sayesinde fikri mülkiyet haklarının tescili, uygulaması ve korunması, lisans sözleşmeleri, mali hakların devri, düzenleyici işlemler, uyuşmazlıklar ve ihlaller dahil olmak üzere, farklı fikri mülkiyet hukuku uyuşmazlıklarında hizmet sağlamaktayız. Fikri mülkiyet hukuku departmanımız, alanındaki mevzuat değişiklilerini ve uluslararası mevzuat çalışmalarını, sektörel yenilikleri yakından takip eden, saygın avukatlardan oluşmaktadır.

Ekibimiz, Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde takip edilen görüş sunma ve itiraz prosedürlerinde emsal niteliğinde başarı kazanmanın yanı sıra, aynı zamanda marka başvuruları gerçekleştirmekte ve müvekkillerimizi ilgili hukuki düzenlemeler çerçevesinde yönlendirmektedir.

Uygulama Alanı Uzmanlarımız

Fikri mülkiyet hukuku ile bağlantılı uyuşmazlık ve dava takibinde üstün bir üne sahip olan ekibimiz, savcılıklar nezdinde yürütülen soruşturma ve arama el koyma süreçlerinin yanı sıra; marka, endüstriyel tasarım ve patent uyuşmazlıkları bakımından hukuk davalarını takip etmektedir. Hukuki uzmanlık, benzersiz sektör bilgisi ve pragmatik yaklaşımı birleştiren ekibimiz, Türkiye’nin en yüksek profilli davalarının çözümü ile ün kazanmıştır.

Diğer Uygulama Alanları

Dava Takibi ve Uyuşmazlıkların Çözümü

Alanında son derece yetkin olan uyuşmazlıkların çözümü ekibimiz, ticari ya da şahsi düzeyde ortaya çıkan çok çeşitli davaların takibi ve her türlü uyuşmazlığın çözümüne yönelik hukuki hizmet sağlamaktadır.

Sigorta Hukuku

Sigorta hukuku departmanımız hukuk büromuzun ayrılmaz bir parçası olup, bu özelleşmiş alandaki uzmanlığı ve çalışma sahalarının genişliğiyle ün kazanmıştır. 

İş Hukuku

Hukuk büromuzun temel taşlarından birini oluşturan iş hukuku deneyimimiz çerçevesinde yerli ve uluslararası pek çok şirkete, iş hukuku ile ilgili tüm hususlarda hukuki hizmet vermekle birlikte, kapsamlı yasal düzenlemeler karşısında müvekkillerimizin iş hukuku ve dava stratejilerini belirleme ve uygulama süreçlerini yönetmekteyiz.

Şirketler ve Sözleşmeler Hukuku

Ekibimiz, ticaret ve şirketler hukuku ile ilgili olarak özellikle otomotiv, enerji, sigorta, bankacılık, tıbbi ürünler, imalat, gayrimenkul, altyapı ve sermaye piyasaları başta olmak üzere geniş bir sektörel yelpazede düzenli hukuki danışmanlık sağlamaktadır.

Gayrimenkul

Gayrimenkul hukuku ekibimiz, münferit olarak taşınmazlar ve bu taşınmazları konu alan işlemlerin gerçekleştirilmesinde hukuki destek sağlamaktan, ticari faaliyetlerden kaynaklanan gayrimenkul hukuku ile bağlantılı tüm uyuşmazlıkların takibine kadar uzanan her aşamada, müvekkillerimizi temsil etmektedir.

Vergi & İdare Hukuku

Vergi ve idare hukuku uzmanlarımız, bilgi birikimleri ve piyasa tecrübeleri ile faaliyet gösterdikleri sektörden bağımsız olarak müvekkillerimize, karşılaştıkları her türlü durumda etkili çözümler sunmaktadır.

Kişisel Verilerin Korunması Hukuku

Uzman ekibimiz her çapta şirkete, kişisel verilerin korunması hukuku gibi oldukça teknik bir alanda hukuki danışmanlık hizmeti vermektedir. 

Ceza Hukuku ve Dava Takibi

Yetkin ve deneyimli avukatlardan oluşan Ceza Hukuku ekibimiz; tekstil, inşaat, otomobil, enerji, ulaşım, gıda ve içecek, imalat, bankacılık, finans ve bilişim teknolojisi gibi çok çeşitli alanlarda faaliyet gösteren, yerli ve çok uluslu müvekkillerimize hukuki danışmanlık ve dava takibi hizmeti vermektedir.

Fikri Mülkiyet

Hukuk büromuzun Fikri Mülkiyet departmanı, yerel ve uluslararası fikri mülkiyet uyuşmazlıkları çerçevesinde zengin bir deneyime sahiptir. Hizmet verdiğimiz müvekkillerimiz farklı alanlarda faaliyet göstermekte olduğundan, uzmanlığımız çok çeşitli sektörleri kapsamaktadır.